Biała Podlaska wyróżniona za udział w ogólnopolskim projekcie recyklingu "Elektryczne Śmieci"
Podczas odbywającego się 26 lutego Kongresu Miast i Biznesu pod hasłem „Zasypani w mieście, firmie, społeczeństwie”, Biała Podlaska otrzymała prestiżowe wyróżnienie – medal z recyklingu oraz certyfikat za aktywny udział w inicjatywie „Elektryczne Śmieci”. Nagroda ta stanowi część programu Polska Stolica Recyklingu, który jest realizowany na terenie całego kraju poprzez system rywalizacyjny. Medal i certyfikat wręczono Justynie Gorczyca, zastępcy prezydenta miasta, oraz Wojciechowi Sosnowskiemu, naczelnikowi gabinetu prezydenta.
Inicjatywa Polska Stolica Recyklingu to program skierowany do miast i instytucji miejskich. W jego ramach angażuje się blisko 80 samorządów oraz ponad 180 instytucji miejskich. Głównym celem programu jest wzrost świadomości mieszkańców na temat selektywnej zbiórki elektrośmieci oraz promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego. Jednym z aspektów tego programu są specjalne podziękowania dla miejscowości biorących udział w projekcie „Elektryczne Śmieci”. Charakterystycznym elementem projektu są czerwone pojemniki przeznaczone do zbiórki małogabarytowych zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które można znaleźć w Białej Podlaskiej – jest ich tam aż trzynaście.
– To wielka radość, że możemy ponownie docenić zaangażowanie samorządów w selektywną zbiórkę elektroodpadów. Mieszkańcy miast uczestniczących w projekcie mają do dyspozycji nie tylko charakterystyczne czerwone pojemniki, ale także możliwość darmowego odbioru dużych elektrośmieci bezpośrednio z domów i firm. Obserwując wyniki tych działań, możemy stwierdzić, że społeczna świadomość na temat recyklingu elektroodpadów systematycznie wzrasta – wyjaśnia Robert Magolon, pełnomocnik zarządu ds. projektu „Elektryczne Śmieci”.

Dialog o przyszłości młodzieży: Jakie są potrzeby nowego pokolenia?
Seniorzy Białej Podlaskiej podsumowali kadencję: wyróżnienia za zaangażowanie i wspólnotę
Gmina Łomazy uruchamia nowatorski program wsparcia dla seniorów
Rozpoczął się nabór do V turnusu dobrowolnej służby wojskowej!
Biała Podlaska świętuje 34. Pułk Piechoty: Tradycja, pamięć i wojskowy piknik
Wolny lokal socjalny w Janowie Podlaskim czeka na nowych lokatorów
Zwolnienie podatkowe dla inwestorów w Gminie Biała Podlaska
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!