Biała Podlaska w grze o miano Polskiej Stolicy Recyklingu 2023!
Prowadząc działania z zakresu ekologii, Elektryczny Las oddaje do atmosfery aż 2 miliony kilogramów tlenu rocznie, dzięki 13 tysiącom drzew przekazanych przez program Polska Stolica Recyklingu. Druga edycja tego ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do miast oraz różnych instytucji, rozpocznie się 1 września. Nagrodą dla najlepszego miasta jest tytuł oraz statuetka Polskiej Stolicy Recyklingu. Tymczasem, nagrodą dla zwycięskiej instytucji jest 50 000 złotych.
Głównym celem Programu jest praktyczne kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez promowanie recyklingu odpadów elektrycznych i gospodarki opartej na zamkniętym obiegu zasobów. Jak wyjaśnia Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko: „Miasto ma za zadanie zachęcić swoich mieszkańców do selektywnego zbierania elektroodpadów”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej mają do dyspozycji 8 czerwonych kontenerów, bezpłatną infolinię o numerze 572 102 102 oraz formularz umożliwiający szybkie, łatwe i bezpieczne pozbycie się odpadów elektrycznych. Można mieć pewność, że trafią one do profesjonalnych zakładów przetwarzających takie odpady – MB Recycling i Maya Victory.
W ramach uczestnictwa w Programie, miasta mają również możliwość organizowania okresowych zbiórek elektroodpadów, na przykład z okazji Dnia Ziemi lub we współpracy z lokalnymi instytucjami. Zwycięzcą stanie się to miasto, które zgromadzi największą ilość elektroodpadów na jednego mieszkańca. Laureat nie tylko zdobędzie prestiżowy tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, ale także unikalną statuetkę wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystkie miasta biorące udział w Programie rywalizują również o vouchery na sadzenie Elektrycznych Lasów. Za każde przekazane do recyklingu 1000 kilogramów odpadów elektrycznych, miasto otrzymuje jeden sadzonkę drzewa.

Dialog o przyszłości młodzieży: Jakie są potrzeby nowego pokolenia?
Seniorzy Białej Podlaskiej podsumowali kadencję: wyróżnienia za zaangażowanie i wspólnotę
Gmina Łomazy uruchamia nowatorski program wsparcia dla seniorów
Rozpoczął się nabór do V turnusu dobrowolnej służby wojskowej!
Biała Podlaska świętuje 34. Pułk Piechoty: Tradycja, pamięć i wojskowy piknik
Wolny lokal socjalny w Janowie Podlaskim czeka na nowych lokatorów
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!
Międzyrzeckie Jeziorka zapraszają na bezpieczne wakacje – kąpielisko otwarte od 20 czerwca!