Zmiany w kierownictwie lubelskich delegatur Kuratorium Oświaty
Niebawem dojdzie do zmian w hierarchii dwóch delegatur Kuratorium Oświaty w Lublinie. Kierujące dotychczas delegaturami w Zamościu i Białej Podlaskiej panie dyrektor podjęły decyzję o rezygnacji ze swoich stanowisk.
Na przełomie roku, dokładnie na początku stycznia, Barbara Nowacka, minister edukacji, podjęła decyzję o odwołaniu Teresy Misiuk z funkcji lubelskiego kuratora. Na jej miejsce wskazany został Sebastian Płonka, mający długotrwałe doświadczenie w pracy dla tej instytucji. Przed Płonką zadanie zarządzania kuratorium do czasu, aż zostanie wyłoniony nowy kurator. Konkurs na to stanowisko zapowiedziano 12 stycznia.
Dzisiaj stało się jasne, że nie tylko kurator zostaje zmieniony. Zmiany obejmują również delegatury KO w Białej Podlaskiej i Zamościu. Jak poinformowała Jolanta Misiak, dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz w lubelskim KO, dyrektorki tych delegatur zdecydowały się złożyć swoje rezygnacje z dniem 31 stycznia. Delegaturą w Białej Podlaskiej zarządzała Małgorzata Kiec od 2017 roku, zrezygnowała z pracy w szkole i z funkcji radnej miejskiej dla tej roli. W czwartek dyrektorską rolę przejęła Bożena Duklewska, była wizytator delegatury. W liście do dyrektorów szkół, Kiec wyraziła swoje podziękowania za „satysfakcjonującą siedmioletnią współpracę” i „każdy wyraz wsparcia i zrozumienia w pracy na rzecz poprawy jakości pracy szkół i placówek”.
Monika Żur, kierująca zamojską delegaturą KO przez ostatnie lata, podjęła decyzję o przeniesieniu się do urzędu miasta na stanowisko dyrektora Wydziału Oświaty. Jej obowiązki przejęła Anna Startek. Jak zaznaczyła Misiak, są to osoby pełniące obowiązki dyrektorów delegatur do czasu rozpisania konkursu.

NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!
Wakacje z wojskiem 3: Zyskaj nowe umiejętności i przeżyj niezapomnianą przygodę!
Nabór wniosków o stypendia dla utalentowanych uczniów w Lubelskiem rusza!
Uczniowie z Rogoźnicy przeżywają grecką przygodę w programie Erasmus+
Kornelia Dzięcioł zdobywa tytuł „Bialskie Talenty” – radość w Janowie Podlaskim!
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
Międzyrzeckie Jeziorka zapraszają na bezpieczne wakacje – kąpielisko otwarte od 20 czerwca!