Podpisana umowa na projektowanie pierwszego etapu budowy obwodnicy wschodniej w Białej Podlaskiej
Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska, sfinalizował porozumienie z gdańską firmą „Znak” Sp. z o.o., dotyczące tworzenia projektu pierwszego etapu budowy obwodnicy wschodniej. Mowa tu o strategicznej inwestycji, której realizację planowano od początków jego urzędowania.
Umowa pomiędzy stronami zakłada stworzenie kompleksowej dokumentacji technicznej i wykonawczej. Ta ostatnia ma na celu uzyskanie zgody na przystąpienie do inwestycji drogowej. W jej ramach również przewidziana jest procedura przetargowa mająca na celu wybór podmiotu odpowiedzialnego za prace budowlane związane z projektem.
Podczas podpisywania umowy, prezydent Litwiniuk podkreślił, że starał się o realizację tej inwestycji od samego początku swojej kadencji. Również zaznaczył, że udało się zdobyć 112 milionów złotych na finansowanie projektu i jego wykonanie, co stanowi rekordową sumę w historii miejskich inwestycji w Białej Podlaskiej.

Kajetanka z nową drogą: 1,55 mln zł na poprawę komunikacji!
Postępy w modernizacji ulic Siedleckiej i 1 Maja w Janowie Podlaskim
Inwestycje drogowe w Powiecie Bialskim: nowa jakość podróżowania dla mieszkańców
Klonownica Mała z nową drogą na horyzoncie!
Utrudnienia drogowe w Witulinie z powodu budowy nowej drogi gminnej
Nowe drogi gminne w Rakowiskach: Inwestycja za blisko 1,9 mln zł
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!
Międzyrzeckie Jeziorka zapraszają na bezpieczne wakacje – kąpielisko otwarte od 20 czerwca!