Podejrzenie kradzieży 24 tys. złotych przez mieszkańca gminy Janów Podlaski
30-letni mężczyzna z gminy Janów Podlaski został oskarżony o kradzież kwoty przekraczającej 24 tysiące złotych. Sprawca, będący znajomym męża pokrzywdzonej, prawdopodobnie dokonał kradzieży w trakcie pomocy przy porządkach w jej mieszkaniu.
Zdarzenie miało miejsce na terenie Białej Podlaskiej, pod koniec września, w jednym z mieszkań lokalnej społeczności. Zgłoszenie do służb mundurowych wpłynęło jednak dopiero po dwóch tygodniach, w połowie października.
Komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji relacjonuje wydarzenia. Właściciel mieszkania poprosił parę – swoją znajomą i jej męża – o pomoc w sprzątaniu. Podczas ich wizyty wspomniał, że większość swoich oszczędności schował w jednym z pokoi i musi je odnaleźć. Wtedy 30-latek zaproponował swą pomoc także w tej sprawie. Po godzinie poszukiwań wyszedł z pokoju twierdząc, że nic nie znalazł i właściciel powinien jeszcze raz dokładnie sprawdzić pokój.
Właściciel mieszkania, 62-latek, po kilku dniach bezskutecznych poszukiwań skontaktował się z parą, wyrażając swoje podejrzenia co do mężczyzny. Na to 30-latek zasugerował mu ponowne przeszukanie mieszkania. Okazało się, że nie była to sugestia bezpodstawna, gdyż podejrzany postanowił zwrócić część skradzionych pieniędzy. Pokrzywdzony znalazł zawiniątko z kilkoma tysiącami złotych w jednym z pokoi – mówi dalej komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Złodzieje z Międzyrzeca w rękach policji: kradli odzież i elektronikę!
Bialska policja przechwyciła 7,5 kg narkotyków i 220 tys. zł u handlarza
19-latek oskarżony o zabójstwo 16-latki po odkryciu jej ciała
24-latek traci prawo jazdy za niebezpieczną jazdę na jednym kole
Czwórka młodych ludzi w areszcie za handel narkotykami z nieletnim!
Trzech kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości w Białej Podlaskiej
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!
Międzyrzeckie Jeziorka zapraszają na bezpieczne wakacje – kąpielisko otwarte od 20 czerwca!