Postęp prac nad znienawidzonym przejazdem kolejowym
Rozpoczęte w lipcu prace inwestycyjne na torach kolejowych były oczekiwane przez wielu mieszkańców, których codzienność zakłócana była z powodu czasowych zamknięć przejazdu. Jak wyznaje pani Alina, która opowiedziała nam o swoich doświadczeniach jeszcze w lipcu, takie sytuacje generowały dużo stresu i nie tylko prowadziły do spóźnień do pracy, ale utrudniały też dostawy towarów. To wszystko wpływało na ogólną sytuację transportową miasta, powodując korki.
18 października, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Siteńskiej, miasto postanowiło zlikwidować problematyczny przejazd. Burmistrz Zbigniew Kot poinformował, że miejsce to zostało zamknięte dla ruchu – zarówno samochodowego, jak i pieszych czy rowerzystów. Do czasu otwarcia nowego wiaduktu, komunikacja będzie możliwa jedynie przez objazd wzdłuż ulicy Partyzantów.
Burmistrz Kot jest świadomy utrudnień jakie niesie ze sobą realizacja tak dużej inwestycji, jednak zapewnia mieszkańców o maksymalnym zaangażowaniu władz miasta w sprawne i terminowe przeprowadzenie prac nad budową wiaduktu. Cel jest jasny – jak najszybsze oddanie do użytku nowej infrastruktury drogowej.
Całość inwestycji szacowana jest na 30 milionów złotych. Miasto jednak może odetchnąć z ulgą, ponieważ udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości 19 milionów złotych z programu Polski Ład. Dodatkowo, 11 milionów złotych wsparcia finansowego ma zapewnić spółka kolejowa.

Biała Podlaska wyróżniona za udział w ogólnopolskim projekcie recyklingu "Elektryczne Śmieci"
Planowane budowa tunelu pod torami spotyka się z ostrym oporem mieszkańców osiedla Za Torami w Białej Podlaskiej
Prezydent Białej Podlaskiej spotyka się z oburzonymi mieszkańcami. Kontrowersje wokół planu likwidacji przejazdu na ulicy Łomaskiej
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na Bookcrossing Regionalny
Biała Podlaska przechodzi na nowoczesne metody w edukacji zawodowej
Planowana aktualizacja ceny biletów autobusowych w Białej Podlaskiej po 11 latach stabilności cen
Nowe władze Oddziału Gminnego OSP RP w Białej Podlaskiej
NOWE ZESTAWY SPRZĘTU DLA SZKÓŁ W POWIECIE BIALSKIM W RAMACH KPO C12L
Wakacje z Wojskiem: Nowe Szkolenia dla Młodych!
Międzyrzeckie Jeziorka zapraszają na bezpieczne wakacje – kąpielisko otwarte od 20 czerwca!